X
X

Vyberte platební měnu

Česká koruna $ US Dollar Euro
X
X

Vyberte platební měnu

Česká koruna $ US Dollar Euro

Proč mít kvalitní a moderní webové stránky

DomůNovinky a oznámeníProč mít kvalitní a moderní webové stránky

 

Proč mít kvalitní a moderní webové stránky

 

Web jako klíčová prezentace na internetu

Kvalitní webové stránky jsou v dnešní době velice důležité, díky nim máte možnost prezentovat svou firmu zákazníkům a také s nimi udržovat kontakt 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Prosadit se v konkurenčním světě není snadné, a proto ignorovat online svět znamená být velmi pozadu. Zákazníci firmu, která se stará o svůj web vnímají jako firmu úspěšnou, která bere své podnikání opravdu vážně. Díky webovým stránkám navíc budujete svou značku. V dnešní době navíc nestačí mít jen tak nějaký web, váš web by měl způsobit tzv. „WOW“ efekt. O tom zda zákazníka zaujmete, rozhodují první vteřiny a proto je nesmírně důležitá už úvodní stránka. Pokud zákazníka nezaujmete už v úvodu, nebude chtít pokračovat v prohlížení vašeho webu dál. V případě webu neplatí pořekadlo „nesuď knihu podle obalu“, v dnešní době je první dojem, který na zákazníka uděláte důležitější než kdy dřív. Zákazník má díky několika klikům možnost vaši stránku opustit a odejít ke konkurenci.

 

Responsivní design

Další důležitou věcí, kterou by váš web měl mít je tzv. responzibilita. Jednoduše se dá říci, že je to schopnost webu přizpůsobit se zobrazení v mobilních telefonech (mobilní verze). V dnešní době mají největší podíl návštěvnosti právě mobilní zařízení, zákazníci si z mobilů nejen webové stránky a eschopy prohlíží, ale také z nich uskutečňují nákupy. Váš web by měl být tomuto trendu přizpůsoben.  Otevřete si váš současný web na mobilním zařízení a sami si jeho přívětivost k zákazníkovi vyzkoušejte.

 

SEO

Jedním z technických údajů je tzv. SEO – optimalizace pro vyhledávače.  Jedná se o metriku, která je upravována roboty, co webové stránky prochází a na základě lokality, obsahu webu, návštěvnosti a mnoho dalších dat se rozhoduje, kde umístí Vaši webovou stránku v pořadí výsledků vyhledávání. V podstatě se dá říci, že čím kvalitnější a lepší stránka je, tím výše ji roboti zobrazují, proto je nezbytné, aby titulky, texty, obrázky a další obsah Vašeho webu byl náležitě upraven. Důležité je zmínit to, že pokud není stránka aktualizována, roboti nemají důvod obsah vašeho webu procházet a bude tak docházet k propadům vašeho webu při vyhledávání zákazníky. Vyhledávač totiž bude upřednostňovat firmy, které obsah svých webových stránek pravidelně aktualizují. Pokud tedy nechcete přicházet o zákazníky díky neviditelnosti vašeho webu, je čas na změnu.

 

Přívětivost k zákazníkovi

Jak už bylo zmíněno výše, webové stránky by měli být pro zákazníky přívětivé. Co to ale vlastně znamená?  Web by měl být jednoduchý na orientaci, měl by obsahovat vše důležité o vás a vašich službách. Měl by mít moderní design, který není pro zákazníkovo oko nepříjemný. Pokud si zákazník z prohlížení vašeho webu odnese negativní zkušenost, nebude mít důvod se vracet. Texty na webu by měli být jednoduché na pochopení, čtivé a hlavně nesmí být zdlouhavé. Důležité je také aby měl zákazník k dispozici tlačítka, která mu dají možnost rychle učinit nákup, odběr novinek, odeslat formulář nebo to co zákazník zrovna potřebuje. Dále je dobré upozornit, na výběr vhodných fotografií na váš web. Vždy je lepší použít vlastní fotografie, které budou reprezentovat přímo vás než nějaké anonymní stažené z pochybného zdroje. Dobrá fotografie navíc může říci více než celý odstavec vět. A v neposlední řadě je nutné zmínit  i rychlost načítání vašeho webu. Je známo, že téměř polovina lidí očekává, že se webová stránka načte do 2 vteřin. Moderní webové stránky, aby plnili svůj účel, by to vše měli splňovat.

 

Zvyšte svou důvěryhodnost

Dalším důležitým aspektem při práci s webem je jeho důvěryhodnost.  Zákazníci nedůvěřují zastaralým a neaktualizovaným webům. Po zhlédnutí takového webu, kvůli jeho nepřehlednosti nebo komplikovanosti, jednoduše odejdou jinam. Váš web by měl vzbuzovat v zákaznících nejen důvěru ale i jistotu, protože pokud je takový váš web je tu předpoklad, že taková je celá vaše firma.

 

Konkurence nespí

Správně vytvořený web vám dává možnost, jak ukázat vaše produkty, služby či benefity. Můžete ukázat potenciálním zákazníkům, proč by měli zvolit právě vás a ne vaši konkurenci. Právě konkurence je dalším důvodem, proč věnovat vašim stránkám péči a čas. Chcete s nimi držet krok a vystoupit z řad nezajímavých a jednotvárných stránek, které před 10 lety měli skoro všichni, chcete jít s dobou a být vnímáni jako moderní firma, která má přehled o současných trendech? Pokud ano, je čas si nechat vytvořit webové stránky vám a vašim zákazníkům na míru. Vaše konkurence nespí, a chcete-li uspět, musíte se odlišit.

 

Budujte firemní značku

Slyšeli jste už o tzv. BRANDu? Pokud ne, jistě ale víte co je firemní značka. V současné době je velmi důležité aby si firmy budovali svůj brand neboli značku. Není náhodou, že velké mezinárodní společnosti investují miliony, aby si vybudovali svou značku. Firmy jako Google, Apple, Samsung, Microsoft a mnoho dalších vědí jak značku vybudovat a jakou zbraní proti konkurenci je právě silný brand. Pokud nejste mezinárodní korporací ale jen menší firmou i tak je silná značka nesmírně důležitá. Vaši značku musí lidé vidět, nejen na webu ale i jinde. Ve vaší prodejně, na autě na plakátech či billboardech na vizitkách. Důležité ovšem je, aby vaše značka byla jednotná, tzn., aby logo, fonty, texty, barvy webu, zkrátka vše čím se prezentujete, bylo jednotné.

 

Redakční systém

Pokud to s prezentací své firmy na internetu myslíte vážně a chcete působit profesionálně před zákazníky i konkurencí, zapomeňte na zastaralé a nemoderní způsoby tvorby webu, nejčastěji prezentované jako weby zdarma a vytvořte si web sami a podobně. Podomácku sestavená webová stránka v online editoru nejen nemá moc šancí na úspěch, ale také může vaší firmě spíše uškodit. Takto vytvořené webové stránky totiž dělají reklamu ne vám, ale společnosti, která stojí za vývojem online editoru. Navíc takové stránky působí neprofesionálně a amatérsky.

V současné době se k vytváření profesionálních webových stránek používají tzv. redakční systémy, bez nichž je už v podstatě nemožné efektivně spravovat webové stránky. Nejpoužívanější jsou WordPress, Joomla!, nebo Drupal, přičemž jasným vítězem je Wordpress, který využívá každá třetí webová stránka.

Vlastní webové stránky vám nabízí ale i jiné výhody, například vytvoření profesionálně působících emailů. Už žádný seznam.cz, volný.cz, gmail.com a jiné. Vaše emaily, ve vaší zprávě.

 

Moc sociálních sítí

Sociální sítě jsou v dnešní době opravdu silnou zbraní a jejich potenciál je velký. Pomocí sociálních sítí můžete nejen zvýšit zájem o své webové stránky, ale pokud budou vzájemně správně propojeny, je možné fotografie sdílené např. na Twiteru rovnou zobrazit i na webu.

 


Top